szamba ekologiczne

Przydomowa oczyszczalnia ekologiczna

Sieci kanalizacyjne otaczają dziś swoim zasięgiem niezwykle wiele miejsc. Są osiągalne na większości terenów miejskich. Z kolei w miejscach, gdzie zabudowa jest luźniejsza nie są już tak pospolite, ponieważ staje się to nieopłacalne.
Budując albo przeprowadzając szamba ekologiczne generalny remont w domu położonym poza miastem najczęściej sami musimy rozwiązać problem odprowadzania nieczystości z budynku. W tym momencie mamy opcję wyboru spośród kilku wariantów szamb i domowych oczyszczalni ścieków. Intrygującym i nowoczesnym rozwiązaniem jest przydomowa oczyszczalnia ekologiczna. W przeciwieństwie do szamba zapobiega zbieraniu się groźnych bakterii, jest bardziej przyjazna dla środowiska. Taka oczyszczalnia jest opłacalną inwestycją, albowiem koszty jej stosowania są bardzo niskie. O tym czy możemy zdecydować się na jej budowę przy naszym domu decydują miejscowe władze na podstawie planu zagospodarowania przestrzennego.
Istnieje kilka modeli oczyszczalni biologicznych, może w nich być zastosowany drenaż rozsączający, filtr piaskowy lub gruntowo-roślinny, złoże biologiczne lub komora osadu czynnego. O tym, który typ można zastosować w danym miejscu postanawiają między innymi warunki gruntowe. Chcąc wprowadzić takie rozwiązanie w naszym domu powinniśmy skonsultować się z profesjonalnym doradcą, który znajdzie dla nas najbardziej optymalne rozwiązanie.