Gabloty szkolne świdnik

Czy w szkole konieczne są meble?

Myśląc o meblach w szkole, przed oczami mamy głównie dziesiątki ławek oraz krzeseł, na których spędziliśmy sporo lat swojego życia. Jedni za żadne skarby nie chcieliby do tych lat powrócić, u innych takie wspomnienia wywołują jednak nostalgię za minionymi latami. Jakże cudownie byłoby być po raz kolejny młodym. Bez żadnych trosk a także zmartwień. Czy aby na pewno?
Często myśląc o przeszłości za bardzo ją bajerujemy. Staramy się nie pamiętać tego co wrogie. Zwróciliście uwagę, że należyte wspomnienia przeciętnie żarliwiej a także dokładniej zapadają nam w pamięć, niż te przelotne problemy jakie w owym czasie mieliśmy? Mimo, że nie musieliśmy martwić się płaceniem rachunków czy też kucharzeniem obiadów, nie zawsze w końcu było łatwo. Kłótnie w szkole, czasem problemy z ocenami, szloch, gdy rodzice nakazywali powracać do domku, a my chcieliśmy zostać z resztą kolegów na dworze. 
Niemniej jednak co jeszcze pamiętamy ze szkoły? Zapewne każda szkoła posiada jedno takie miejsce w którym może zebrać się cała jej duma. Wszystkie najlepsze momenty jej uczniów z poprzednich lat. Gabloty szkolne obecne są prawie, że w każdej placówce. Są niesamowitym wręcz czasem składowiskiem pucharów, medali i innych statuetek, które na przestrzeni lat w wielu olimpiadach i konkursach zdobyli jej wychowankowie. Nieraz gablot jest kilka, nieraz jest do tego nawet osobna sala.
Gabloty szkolne służą również czasem do magazynowania sprzętu, którym szkoła jest w stanie się pochwalić. Stare urządzenia, takie jak mikroskopy, sekstanty oraz inne tego rodzaju zabytkowe wręcz rzeczy również zawsze znajdą miejsce na półkach szkolnych gablot.