Influencerzy mława

Influencerzy

Kim są tajemniczy influencerzy?
Zjawili się w sieci niespodzianie i niespodziewanie i zawojowali najnowszymi mediami. Z każdej strony słyszy się coś o influencerach, niemniej jednak mało kto umie należycie wyjaśnić czym się oni zajmują i skąd nieoczekiwanie wzięli się w necie.
Influencer to osoba, która funkcjonuje aktywnie w internecie, używając na co dzień wszelkiego rodzaju social media. Może więc funkcjonować ona na instagramie, youtube, albo na blogach, ale zdecydowanie w większości wypadków fenomen ten ma miejsce na instagramie. Osoba, którą wyznacza się mianem influencera, zwykle zdobywa dane materiały gratis i ma na celu zweryfikować go, a później zareklamować. Reklama polega na tym, że pisze ona na swoim koncie na instagramie, albo nagrywa krótki filmik, na temat plusów płynących z stosowania danego artykułu. Na ogół od influencerów oczekuje się tego, by przedstawili oni dany towar od jak najlepszej strony. Mało, która firma zgadza się na obiektywną opinię a przy tym recenzję, przez co nierzadko mówi się, że influenerzy bajerują. 
Tak niemniej jednak nie jest, bo przecież influencer sam decyduje o tym jaki artykuł przyjmie i zareklamuje. Nie musi więc umieszczać na swoim koncie treści sprzecznych z tym co pragnąłby przekazywać. Nie ma żadnego sposobu, by jakaś firma przymusiła influencera do przyjęcia od nich towaru a przy tym opisania go w dodatni sposób. Właśnie dzięki temu, influencerzy mają pewne pole manewru a przy tym swobody i nie potrzebują zgadzać się na wszystkie proponowane im warunki. To wyraźnie działa na ich pożytek a także znaczną przewagę.