Drukarnia jarocin

Zasadzki przy wydruku projektu

Dla każdego architekta w końcu przychodzi czas, kiedy wyłącza on AutoCada a jego projekt ostatecznie pozostaje wydrukowany. Teoretycznie zdawać by się mogło, że na tym historia już się kończy i powoli kroczymy do spokojnego finiszu, ale nic bardziej błędnego. Jeszcze dużo może się zdarzyć i w szczególności w istocie wiele może się zepsuć. Kluczowe elementy projektu wydrukowanego, takiego jak porządne odcienie, przetestowana drukarnia, doskonały papier i bardzo dobrze dobrana jakość mogą zaważyć o odbiorze twojej pracy – nawet najlepszą koncepcję można spaprać kiepską grafiką lub finałowymi niedoróbkami. Co uczynić, aby tego ustrzec się?
W szczególności pamiętajmy o paru pułapkach, które oczekują na nieobeznanych. Gdy sporządzasz plansze w programie graficznym, takim jak Photoshop albo Gimp, wydają ci się one piękne i w odpowiedniej jakości, a po wydruku wychodzi tak zwana „pikseloza„? Pamiętaj w związku z tym, aby zawsze, absolutnie zawsze stwierdzić jak wygląda obraz w rzeczywistej wielkości, klikając na ikonkę „100%”. Dopiero wtenczas dowiesz się jak wszystko to prezentuje się naprawdę.
Inną sytuacją, która może nam się nieoczekiwanie przytrafić, są inne kolory na wydruku. Tu niestety wszystko zależne jest od plotera, w związku z tym dobrze, aby drukarnia, z której usług korzystamy, była przez nas wypróbowana. Przed ostatecznym oddaniem koniecznie przeprowadź próbki kolorystyczne – na sprzęcie, którego użyjesz do dużego formatu! Każdy z nich posiada inne parametry i nigdy do końca nie wiadomo, co wyjdzie w wersji finałowej. Jedyne, co zostaje, to metoda prób i błędów. Powodzenia!