Drukarnia chełmek

Zasadzki przy wydruku projektu

Dla każdego architekta w końcu nadchodzi czas, kiedy wyłącza on AutoCada natomiast jego projekt ostatecznie pozostaje wydrukowany. Teoretycznie wydawać by się mogło, że na tym przygoda już się kończy i powoli kroczymy do gładkiego finiszu, niemniej jednak nic bardziej błędnego. Jeszcze dużo może się przydarzyć i w szczególności naprawdę mnóstwo może się zepsuć. Kluczowe elementy projektu wydrukowanego, takiego jak stosowne kolory, sprawdzona drukarnia, kapitalny papier i doskonale dostrojona jakość mogą zaważyć o odbiorze twojej pracy – nawet najlepszą koncepcję można uszkodzić lichą grafiką albo finałowymi niedoróbkami. Co zrobić, by tego ustrzec się?
W szczególności pamiętajmy o paru zasadzkach, które oczekują na nieobeznanych. Kiedy sporządzasz plansze w programie graficznym, takim jak Photoshop czy Gimp, wydają ci się one cudowne a także w wyśmienitej jakości, a po wydruku wychodzi tak zwana „pikseloza„? Pamiętaj w związku z tym, by zawsze, absolutnie zawsze zweryfikować jak wygląda obraz w rzeczywistej wielkości, klikając na ikonkę „100%”. Dopiero wtedy dowiesz się jak wszystko to wygląda w rzeczywistości.
Inną sytuacją, która może nam się niespodziewanie przytrafić, są inne barwy na wydruku. Tutaj niestety wszystko zależy od plotera, dlatego dobrze, by drukarnia, z której usług korzystamy, pozostała przez nas wypróbowana. Przed definitywnym oddaniem koniecznie dokonaj próbki kolorystyczne – na sprzęcie, którego użyjesz do dużego formatu! Każdy z nich ma inne parametry i nigdy do końca nie wiadomo, co wyjdzie w wersji finałowej. Jedyne, co zostaje, to metoda prób i błędów. Powodzenia!